seo

GenelPazarlamaReklam

Arçelik’ten kendi ayakları üzerinde duran süpürge!

Arçelik “süpürgenin en mükemmel hali” olarak tanımladığı yeni ürünü Imperium Go’yu, dönüşüm temalı reklam filmiyle tanıttı.

Arçelik “süpürgenin en mükemmel hali” olarak tanımladığı yeni ürünü Imperium Go’yu, dönüşüm temalı reklam filmiyle tanıttı.

Kendi ayakları üzerinde durabilen şarjlı dik süpürge Imperium Go, her köşeye uzanabilen ergonomik tasarımı, katlanabilen borusu ve güçlü performansıyla dikkat çekiyor. Havas İstanbul imzalı reklam filminde eski ve hantal süpürgelerin yeni Imperium Go’ya dönüşmesine, Transformers serisini anımsatan özel efektler eşliğinde tanık oluyoruz. Reklam filminin prodüksiyonu Octopus Film tarafından gerçekleştirildi.

Bence..

Arçelik kendine yakıştırdığı ‘yeniliğin öncüsü’ benzetmesi ile 28-35 yaş aralığı kitleyi hedef almış gibi gözüküyor. Kadın ve erkek evi kimin süpürdüğü tabii ki önemli değil ama bu reklamda kadın erkek eşitliğine de gönderme yapılarak bu sefer evi erkek süpürüyor. ‘Kendi ayakları üzerinde duran süpürge’ kavramı da bunu destekliyor. Neredeyse diğer bütün süpürge reklamlarında evi süpüren karakter genelde kadın olurdu. Arçelik bu konuda stratejik davranmış.

Ekstra olarak potansiyel hedef kitle göz önüne alındığında da genelde karı-koca her ikisi de çalışıyor ve yaşam tarzları, evlerinin yapısı da reklamdakine baya yakın. Evdeki evcil hayvanın bile kasıtlı koyulduğunu düşündüğüm reklamda süpürgenin en yeni haliyle kedinin korkmadığını görüyoruz, bu da süpürgemiz çok sessiz demek yerine kullanılan bir sahneydi. Hedef kitle iyi analiz edilip güzel bir senaryo ile birleşince hem ürünü iyi tanıtmışlar hem de kime hitap ettikleri gayet net olmuş.

Etiketler

Adil

Merhaba ben Adil Samet, Gazi Üniversitesi'nde Halkla ilişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencisiyim. Dijital alanda reklamcılık ve pazarlama ile ilgileniyorum. Blog yazıları yazdığım kişisel web sitemde sizi ilgilendiren makaleler varsa takip ederek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Benimle iletişime geçmek isterseniz "İletişim" sayfasında bulunan mail adresime yazabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı