seo

ReklamSosyal Medya

Facebook Korona Virüs İle Alakalı Yanıltıcı Reklamları Yasaklıyor

Facebook Korona virüse çare bulduğunu iddia eden reklamları yasaklamakta hızlı davrandı. Facebook Ocak 2020’den itibaren konu ile ilgili çeşitli önlemler alıyor.  Çünkü platform komplo teorilerinin ve hastalığı tedavi etmek için çamaşır suyu içmek de dahil olmak üzere salgın hastalığa karşı karışıklık yaratan sahte tedavilerin hızla yayılmasıyla konusunda oldukça endişeli ve bu konuyla ilgili mücadele etmeye devam ediyor.

Facebook sözcüsünün Forbes’a yaptığı açıklamada koronavirüsün yayılmasını önlemek için satılan %100 garantili yüz maskeleri gibi iddiaları olan ürünlerin reklamlarına dahi izin verilmeyeceğini paylaştı.

Sağlık uzmanları, koronavirüs hakkındaki yanlış bilginin yayılmasının, sahte tedavilerin ve komplo teorilerinin insanlara zarar verebileceğinin altını çiziyor.

Bence..

Korona virüs mevzusunun medyada bu kadar abartılı aktarılması
tamamen pazar oluşturmak amaçlı. Her yıl gripten ölen binlerce insan varken
benzer semptomlarla ortaya çıkan korona virüsü’nün aşısının bulunacağı ve bunun
çok büyük kar marjı ile satılacağı düşüncesindeyim.

Facebook da fırsatçıları engellemek amacıyla iyi bir yol izlemiş çünkü
özellikle ülkemizde insanlar bir şeylere inanmaya her zaman çok yakın.

 

Etiketler

Adil

Merhaba ben Adil Samet, Gazi Üniversitesi'nde Halkla ilişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencisiyim. Dijital alanda reklamcılık ve pazarlama ile ilgileniyorum. Blog yazıları yazdığım kişisel web sitemde sizi ilgilendiren makaleler varsa takip ederek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Benimle iletişime geçmek isterseniz "İletişim" sayfasında bulunan mail adresime yazabilirsiniz.

8 Yorum

  1. Facebook zamanında yaptığı hataları şimdi telafi ediyor sanırım. Zamanında gözü ardı kesilmeyen reklamları yüzünden Amerika da oy sonuçlarını bile değiştirmişti. Şimdi böyle olması çok iyi oldu. İnsanlığı reklamlardan korumalı.

  2. Bencede yasaklamalı, insanlar evde kalıyor ve bu tür reklamlar psikolojik anlamda olumsuz etkiler bırakabiliyor.

Başa dön tuşu
Kapalı