seo

Sosyal Medya

Linkedin’e de Hikaye Özelliği Geliyor

Profesyonel iş yaşamındaki kişileri bir araya getiren ve onlar için sosyal ağ görevi gören LinkedIn hikayeler özelliğini platforma ekliyor. Söz konusu özelliğin önümüzdeki aylarda kullanıma açılması bekleniyor.

Bu fikrin ilk olarak geçen yıl başladığını aktaran Linkedln yetkilisi ‘’Hikayeler özelliği ilk olarak Snapchat’te ortaya çıktı. Instagram ve Facebook gibi diğer platformlar kısa süre sonra bunları benimsedi.” diyor.

Kariyer ve iş hayatı konusunda büyük katkıları olan platformun yaklaşık 7,30 milyon Türk kullanıcısı bulunuyor. Platform, geçen yıla göre yüzde 5.8 oranında kullanıcı artışı göstermiş. Şirket bu özelliğiyle kullanıcı sayısını daha da artırmayı amaçlıyor.

LinkedIn’in diğer sosyal paylaşım platformları ile kıyaslandığında yetişkin nüfusun çok daha ağırlıkta olduğu bir sosyal paylaşım platformu olması sebebiyle Hikayeler’e çok da gerek yokmuş gibi geliyor ancak LinkedIn, Hikayelerin iş etkinliklerinden önemli anları paylaşmayı kolaylaştıracağını ve iş arkadaşlarına bir şeyleri çok daha hızlı duyurabilmeyi sağlayabileceğini düşünüyor.

Bence..

Aslında bakarsak diğer sosyal medya platformlarında hikayeler hayatın herhangi bir alanıyla alakalı olabilirken LinkedIn’de bu karmaşa olmayacak ve insanlar yalnızca işiyle ilgili önemli duyuruları ulaştırmak istedikleri kişilerle kolayca paylaşabilecekler.

Şirket hikayeler özelliğini küçük bir kitle üzerinde test ediyormuş ama ben maalesef onlardan birisi değilim, bakalım nasıl bir etki yaratacak heyecanla bekliyorum…

Adil

Merhaba ben Adil Samet, Gazi Üniversitesi'nde Halkla ilişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencisiyim. Dijital alanda reklamcılık ve pazarlama ile ilgileniyorum. Blog yazıları yazdığım kişisel web sitemde sizi ilgilendiren makaleler varsa takip ederek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Benimle iletişime geçmek isterseniz "İletişim" sayfasında bulunan mail adresime yazabilirsiniz.

11 Yorum

  1. Gelmesi gerekiyordu artık tüm sosyal medya platformlarının hepsinde var

  2. Busniess bir web sitesinde hikayeler kismin olmasi bariz kisisel’e kacacaktir. Bana gore sitenin isleyis ve yapisina ters bir islev.

  3. Bir linkedin kalmıştı hikaye özelliği gelmeyen. Bir kariyer sitesinde hikaye özelliği nasıl kullanılır çok merak ediyorum.

  4. Tüm işyerlerinde heran ciddi ciddi oturulup konuşulduğunu mu zannediyorsunuz? Hikâye özelliği tutar bence.

Başa dön tuşu
Kapalı