seo

PazarlamaReklam

“Önce Halk, Sonra Bankayız” Halkbank’ın Yeni Reklam Kampanyası

Halkbank, ünlü oyuncu Kerem Alışık’ın reklam yüzü olduğu “Önce Halk, Sonra Bankayız” sloganlı yeni reklam kampanyasını yayınladı. 

Halkbank,“Önce Halk, Sonra Bankayız” sloganlı yeni reklam kampanyasına start verdi. Ünlü oyuncu Kerem Alışık’ın reklam yüzü olduğu kampanyanın lansman filmi yayına girdi. Filmde Kerem Alışık, reklam yüzü olduğu Halkbank’ın Genel Müdürlük binasında yapılan çekimlerde Ömer isimli yeni Halkbank çalışanıyla karşılaşıyor. Kerem Alışık’ın Ömer’e “Madem Halkbank’ta çalışacaksın, o zaman halkı iyi tanıyacaksın” tavsiyesinin ardından ikili Türkiye’yi dolaşmaya başlıyor.

Sıcak ve samimi bir dille başlayan yeni reklam kampanyası, genç Halkbank çalışanının halkı tanıma ve bankacılığı öğrenme çatı hikâyesi üzerine kuruldu. Deneyimi ve mütevazı tavrıyla bilinen sanatçı Kerem Alışık, genç bankacıya eşlik eden öğretmen rolünde Halkbank’ın reklam yüzü oldu. Halkın kendine yakın bulduğu bir sanatçı olarak Alışık’ın, Halkbank’ın mesajını çok başarılı bir şekilde yansıttığı reklam filminin çekimleri İstanbul ve Tekirdağ’da yapıldı.

Kampanyanın yaratıcı fikrine Renosans İstanbul imza atarken prodüksiyonu Kala Film yaptı. Kampanyanın teaser ve lansman filmlerinin çekimleri 110 kişilik bir ekiple, 12 farklı mekanda, 4 günde tamamlandı. “Önce halk, sonra bankayız” sloganlı yeni reklam kampanyası yıl boyunca bankanın ürün ve hizmetlerini tanıtan yeni filmlerle devam edecek.

Bence..

Halkbank bu reklam kampanyasında ‘’Halkın içinden geldik halk için varız.’’ mottosu üzerinden bir kurgu yapmış. ‘’Halk nedir?’’ sorusunun cevabını Türkiye’nin dört bir yanından farklı farklı meslek kollarından sormuş ve kendisini de halkın içinde göstererek hedef kitlesinde samimiyet duygusunu oluşturmayı amaçlamış. Ve burada dikkat çekmek istediğim konu bu samimiyet duygusunu oluşturmak için de halk tarafından kabul görmüş ve sevilen Kerem Alışık reklam yüzü seçilmiş. ‘’Halk dediğin hevestir, heves’’, ‘’gayreti ile gurur duyan insandır halk’’, ‘’yolu yeni yollara bağlayan’’, ‘’yeni bir buluş yeni bir fikir’’, ‘’azmini ateş ile sınayan’’, ‘’halk bağları sevgi ve sadakat ile örülü kocaman bir ailedir halk.’’ Ve bunların bütün sonunda biz bu ailede 83 milyon hep beraber varız, halk için varız. Önce halk sonra bankayız diyerek sanki hiçbir ticari amaç gütmüyorlar da tek dertleri halkın iyiliğiymiş gibi bir izlenim yaratmışlar. Reklamı izleyecek her türlü orta sınıf hedef kitlenin kendinden bir şeyler bulabileceği bir iş ortaya koymuşlar. 110 kişilik ekip ile 4 günde çok da iyi bir iş olmuş. Reklam bu yıl boyunca seri şeklinde ‘’Önce halk, sonra bankayız’’ sloganı ile devam edecekmiş. Heyecanla bekliyorum.

Adil

Merhaba ben Adil Samet, Gazi Üniversitesi'nde Halkla ilişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencisiyim. Dijital alanda reklamcılık ve pazarlama ile ilgileniyorum. Blog yazıları yazdığım kişisel web sitemde sizi ilgilendiren makaleler varsa takip ederek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Benimle iletişime geçmek isterseniz "İletişim" sayfasında bulunan mail adresime yazabilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı