seo

PazarlamaReklam

“Profilo’dan şampiyon karpuza şampiyon buzdolabı”

Profilo, yeni reklam filmde başrolü XXL buzdolabı ile şampiyon karpuz paylaşıyor.

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin XXL Buzdolabı için hazırladığı reklam filmi yayına girdi. XXL Buzdolabının geniş iç hacmine vurgu yapan yeni reklam filminde yaz aylarının vazgeçilmezi olan karpuzların en büyüğünün tarladan XXL buzdolabına olan eğlenceli yolculuğu anlatılıyor.

Reklam filminde tarlada yetişen bir karpuzun çok fazla büyümesi ve köyde düzenlenen geleneksel karpuz yarışmasında birinci ilan edilerek şampiyon olmasıyla başlıyor. Köyden şehre gelen şampiyon karpuz herkesin ona ilgi göstereceğini ve hızlıca satılacağını düşünürken devasa boyutu yüzünden müşteriler tarafından maalesef tercih edilmiyor. Uzunca bir bekleme süresinden sonra artık umutsuzluğa kapılan karpuz, nice zaman sonra birden kendini yeni evine giderken buluyor ve gözünü Profilo XXL buzdolabının karşısında açıyor. “Şampiyon karpuza şampiyon buzdolabı” diyen reklam filmi, buzdolabına en büyük karpuzların bile rahatça sığdırılabildiğinden yola çıkarak, tüketicilerin tüm yiyeceklerini içine rahatça sığdırabileceğine vurgu yapıyor.

Bence..

Profilo ‘dayanıklı ev aletleri’ orta yaş, orta-iyi maddi duruma sahip hedef kitlesi için ürün faydası üzerinden hoş bir iş ortaya koymuş. Reklamda karpuzu satın alan aileye, karı kocanın giyim tarzına ve mutfaklarının dizaynına bakarak da hedef kitle analizinin başarılı şekilde yapıldığını görüyoruz. Hatta xxl buzdolabının içerisindeki diğer ürünler bile hedef kitlenin hayatını yansıtacak şekilde verilmiş. Reklama gelecek olursak ise ‘şampiyon’ kavramı üzerinden kendi ürününün fark yaratan özelliği ile fark yaratan ‘karpuzu’ bağdaştırarak reklam iskeleti oluşturulmuş. Bence diğer ürünlerinin ayrıcalıklı özellikleri için de benzer şeyler yapılabilir. Örneğin ekonomik modda çalışan bir buzdolabı modeli için bununla benzer bir reklam tasarlanabilir. Reklamın karpuzun konuşmasıyla başlaması da en azından bu kadar birbirini tekrar eden reklamlar arasında fark yaratmayı başarmış. Sonuç olarak hızlı geçişler ve net son ile eğlenceli ve amacına ulaşan bir reklam olmuş.

Adil

Merhaba ben Adil Samet, Gazi Üniversitesi'nde Halkla ilişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencisiyim. Dijital alanda reklamcılık ve pazarlama ile ilgileniyorum. Blog yazıları yazdığım kişisel web sitemde sizi ilgilendiren makaleler varsa takip ederek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Benimle iletişime geçmek isterseniz "İletişim" sayfasında bulunan mail adresime yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı