seo

Tasarım

Slovenyalı Grafik Tasarımcı, Ünlü Markaların Logolarını Corona Virüsüne Uyarladı

Corona virüsü salgını dünya genelinde hayatı olumsuz etkilemiş olsa da, hayat devam ediyor ve birçoğumuz evden de olsa çalışmaya devam ediyoruz. Sonuçta bir şekilde üretmeye devam etmeli ve bu süreci en verimli şekilde atlatmalıyız. Slovenya’da yaşayan bir grafik tasarımcı olan Jure Tovrljan da aynen bu şekilde yapanlardan biri.

Wersm isimli internet sitesinin aktardığı habere göre, Slovenyalı grafik tasarımcı, bu zor günlerde bizleri gülümsetmeyi başaran yaratıcı bir iş ortaya çıkardı. Kendisi, ünlü markaların logolarını corona virüs salgınına uyacak şekilde yeniden tasarladı. Belirtilene göre Jure, yeniden yaptığı bu tasarımlarla, hayatları kurtarmak için hepimizin uyması gereken güvenlik kurallarına dikkat çekmek istedi.

Grafik tasarımcı yeniden yaptığı logo tasarımlarında, salgını yavaşlatmak için hayati bir önem taşıyan “sosyal mesafelenme” kavramına ve evden çalışma gibi önlemlere dikkat çekti. Jure Tovrljan’ın yeniden tasarlamış olduğu ünlü logoların tamamına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bence..

Özelikle NBA logosu hem güldürdü hem üzdü.. Kevin Durant en son açıklanan süper star oldu bu arada..

İnsanların evde ne yapacağını şaşırdığı bu günlerde en azından işinden kopmamış olması da beni motive etti diyebilirim. Evde en azından kendime ne katabilirim düşüncesinde günlerim geçip duruyor. (sadece düşünüyorum)

Buna ekstra olarak ise gündem ile alakalı, dünyanın bir çok yerinde virüs alarm verse de ülkemizde sosyal medyada mizahi yaklaşım nedense çok dikkatimi çekiyor. Evet insanların gülmeye, eğlenmeye de ihtiyacı var ama okullar bunun için tatil edilmedi diye düşünüyorum.

Herkes üzerine düşeni bir yandan yapmalı ve daha duyarlı olmalı. 

Adil

Merhaba ben Adil Samet, Gazi Üniversitesi'nde Halkla ilişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencisiyim. Dijital alanda reklamcılık ve pazarlama ile ilgileniyorum. Blog yazıları yazdığım kişisel web sitemde sizi ilgilendiren makaleler varsa takip ederek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Benimle iletişime geçmek isterseniz "İletişim" sayfasında bulunan mail adresime yazabilirsiniz.

6 Yorum

  1. LinkedOut fazlasıyla güzel durmuş ve eğlence uyandıran bir yaklaşım olmuş. 🙂

Başa dön tuşu
Kapalı