seo

GenelPazarlamaReklam

THY 23 Nisan Dolayısıyla Gökyüzüne ‘Dünyanın En Büyük Türk Bayrağını’ Çizdi

Türk Hava Yolları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılı şerefine “TK1920” kodlu özel bir sefer düzenledi. Anlık olarak takip edilen uçuşun rotası gökyüzünde devasa bir Türk bayrağı çizdi. Türk Hava Yolları’nın bu dikkat çeken 23 Nisan kutlaması sosyal medyada beğeni topladı. Marka paylaşımıyla günün en çok konuşulanları arasına girdi.

Gerçekleştirilecek bu özel sefer, uçuş takip verilerinin yer aldığı canlı hava trafiği sitesi Flightradar24 üzerinden de an be an takip edildi. Türk Hava Yolları’nın bu özel uçuşu hakkında hazırladığı reklam filmi ise bu akşam saat tam 19:20’de resmi sosyal medya hesaplarından yayınlandı.

Bence…

Yaklaşık 1,7 milyar ile Türkiye’nin en değerli markası olan THY milli duyguları nakış nakış işleyen bir imaj çalışması yaptı. Verdiği alt mesaj ile de bizim adımıza da 23 Nisan’ı kutladığını /belki bu sefer yan yana değiliz ama/ gibi söylemlerle vurguluyor. ”Dünyanın en büyük bayrağını göklere taşıdık” vurgusu ile de ortaya iki tane hoş anlam çıkartmışlar. Türk Hava Yolları daha önce de yaptığı gibi uygun bir fon müziği, arka ses ve kısa bir senaryo ile vurucu bir iş ortaya koydu. Ekonomik olarak bir çok firma gibi düşüşe geçseler bile olumlu imajlarını korumak onlar için demek ki daha önemli.

Adil

Merhaba ben Adil Samet, Gazi Üniversitesi'nde Halkla ilişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencisiyim. Dijital alanda reklamcılık ve pazarlama ile ilgileniyorum. Blog yazıları yazdığım kişisel web sitemde sizi ilgilendiren makaleler varsa takip ederek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Benimle iletişime geçmek isterseniz "İletişim" sayfasında bulunan mail adresime yazabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Kapalı