seo

Reklam

Türk Saç Ekim Uzmanı El Clasico’ya Reklam Verdi

İspanyol La Liga’da saha içi reklamlarda Türk estetikçi Serkan Aygın’ın reklamları dönmeye başladı. Daha önce Atletico Madrid maçında saha içi reklamlarda karşımıza çıkan Türk doktor Serkan Aygın reklamı, dün oynanan El Clasico’da da karşımıza çıktı. Real Madrid-Barcelona maçında saha içi reklamlarda yer alan “Dr Serkan Aygın Hair Transplantin Turkey” reklamı büyük ilgi gördü.

Reklamın bütçesi açıklanmazken, sektör temsilcileri, “Bu bölgesel olarak gösterilen bir reklam türü olabilir. La Liga’da saha içi reklamlar artık bölgesel düzeye taşındı. Yani Türkiye’deki izleyici Japonya’daki reklamı görmüyor. Ya da İngiltere’deki izleyici ile Amerika’daki izleyicinin gördüğü reklamlar başka. Bizim tahminimiz bu reklamlar bölgesel düzeyde İngiltere, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde gösterildi” dedi.

Konu ile ilgili bir paylaşımda bulunan ESPN muhabiri Gabriele Marcotti, “Saç ekiminde bu kadar paranın olduğunu bilmiyordum. Dünyanın en büyük oyunu oynanıyor ve Türk saç ekimi reklam satın alabiliyor” dedi.

Bence..

Türkiye’de saç ekim ekonomisinin 1 milyar doları geçtiğini düşünürsek çok da şaşırılacak bir durum yok. Türk hekim bu reklamı bir şirket aracılığı ile verdiyse de demek ki İspanya’dan Türkiye’ye saç ektirmeye gelme potansiyelli olan kişiler hedef kitle olarak belirlenmiş. Haberi görür görmez araştırdım acaba Arap ülkelerinde yapılan maçlara da reklam verilmiş mi diye, ama maalesef bir sonuca ulaşamadım. Ayrıca tam gol olduğu esnada reklamın panolarda olması da baya iyi denk gelmiş. Kim derdi ki bir saç ekimi mecra olarak bir maçı belirleyecek? Farklı ve etkili olduğu kesin, viral şekilde bu kadar konuşulmasının da tesadüf olduğunu düşünmüyorum.

Adil

Merhaba ben Adil Samet, Gazi Üniversitesi'nde Halkla ilişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencisiyim. Dijital alanda reklamcılık ve pazarlama ile ilgileniyorum. Blog yazıları yazdığım kişisel web sitemde sizi ilgilendiren makaleler varsa takip ederek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Benimle iletişime geçmek isterseniz "İletişim" sayfasında bulunan mail adresime yazabilirsiniz.

6 Yorum

  1. Kesinlikle bölgesel olduğunu düşünüyorum. Artık bu teknoloji ile bizler reklam tabelalarını görüğümüzü sanıyoruz sadece. Kim hangi ülkeden izliyorsa o ülkenin reklamı yayınlanıyor bu sayede gelir kaç kat artıyor.

  2. Hocam el clasico zaten hep stres ben maçları izlerken deli oluyorum 🙂

  3. Çok doğru bir reklam modeli, erkek yoğunluklu seyirci olduğu düşünürsek ve gerçekten önemli güvenilir bir reklam mecrası marka bilinirliği açısından çok önemli

  4. Türk bir doktorun orada reklamının olması gurur verici. Yıllarca kendi takımlarımız da bile hep yabancı reklamlar şimdi sanki süreç tersine döndü.

Başa dön tuşu
Kapalı