seo

PazarlamaReklam

Turkcell’den #çokçekici Reklam Filmi

Turkcell Türkiye’nin dört bir köşesinde herkesi hayata bağladığını anlatan yeni bir reklam kampanyası hazırladı. Dillerde yer eden türkülerin kullanıldığı reklam filminde Anadolu’dan etkileyici görüntülerle hem Türkiye’nin hem Turkcell’in ‘çekici’liği vurgulandı.

“Urfa’nın Etrafı Dumanlı Dağlar”, “Ordu’nun Dereleri”, “Sivas’ın Yollarına”, “Ağrı Dağın Eteğinde”, “Diyarbakır Güzel Bağlar-Lorke” ve “İzmir’in Kavakları” türkülerinin bu illerden benzersiz görüntüler eşliğinde yer aldığı reklam filmi, Turkcell’in kapsama ve altyapı liderliğini ülkemizin her noktasında elinde bulundurduğu fikrini işliyor. “Dünyanın en çekici ülkesinin her köşesini Türkiye’nin çok çekici operatörüyle yaşa” söylemini ve #çokçekici etiketini kullanan reklam filmi için birçok farklı şehirden görüntüler kullanıldı. Rafineri reklam ajansının imzasını taşıyan reklam filminin yönetmenliğini Bertan Başaran üstlendi.

Bence…

Turkcell bu reklam filminde Türkiye’nin dört bir tarafını hem birleştirdiğini hem de kapsadığını eğlenceli bir biçimde ortaya koymuş. Turkcelle bağlan hayata melodisi üzerinden her yörenin bilinen türkülerini uyarlamış ve ortaya muazzam bir müzik ortaya çıkmış. Ben izlerken mırıldanmadan duramadım o kadar yaani..

Turkcell kapsama alanı olarak şu an ülkemizde en iyi durumda olan operatör ve bu gerçeği de insanların eğlenceli anları ve çocukların neşeli hallerini de kullanarak süsleyip rengarenk bir pasta oluşturmuş. Hedef kitlesini genel bir bütün olarak ele alsa da izleyen herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği ortalama değerlere hitap edilmiş. Özellikle 20-30 arası izleyenlerin dikkatini çekeceğini de ayrıca düşünüyorum çünkü hem kullanılan müzikler hem de reklamda kullanılan birleştirici dil bunu gösteriyor.

Sonuç olarak ülke olarak kenetlenmenin artması gereken bu dönemlerde Turkcell güçlü yanını eğlenceli bir dil ile anlatmış ve çok da güzel olmuş. “Dünyanın en çekici ülkesinin her köşesini Türkiye’nin çok çekici operatörüyle yaşa” diyerek de hem ülkeyi hem de kendisini ön plana çıkartmayı başarmış..

Adil

Merhaba ben Adil Samet, Gazi Üniversitesi'nde Halkla ilişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencisiyim. Dijital alanda reklamcılık ve pazarlama ile ilgileniyorum. Blog yazıları yazdığım kişisel web sitemde sizi ilgilendiren makaleler varsa takip ederek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Benimle iletişime geçmek isterseniz "İletişim" sayfasında bulunan mail adresime yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı