seo

PazarlamaReklam

Vestel Bu Anneler Günü’nde “Bana Ekmeği Anlat” diyor.

Vestel yeni kampanyasında “Bu Anneler Günü’nde anlatma sırası bizde” diyor. 

Hepimizin evde olduğu salgın günlerinde mutfakta geçirdiğimiz zaman hiç olmadığı kadar arttı. Yaptıklarımızda kimi zaman başarılı kimi zamansa başarısız olduk. Ancak takıldığımız her noktada, bize bildiği her şeyi anlatan annelerimizi görüntülü arar olduk.

Vestel, bu anneler gününde ihtiyacımız olan her şey için telefonun başında olan annelerimizi unutmuyor ve hazırladığı reklam filmiyle onlara olan sevgimizi anlatıyor.

Mutfakta çaresiz kalmış bir gencin her seferinde annesini arayıp yardım istediği filmde jingle olarak “Bana Esmeyi Anlat” şarkısı “Bana Ekmeği Anlat” olarak kullanılıyor. Leo Burnett İstanbul imzası taşıyan filmin yönetmen koltuğunda Barış Kaya oturuyor.

Bence…

Reklamı izler izlemez daha 2 hafta önce yemek yaparken annemle saatlerce telefonda konuştuğum aklıma geldi. Leo Burnett İstanbul hedef kitleyi (içinde kısmen ben de varım) bence baya iyi analiz etmiş. Tam da hedef kitlesinin yaşına hitap eden bir şarkıyı da reklama uyarlayarak hedef kitlesini iyice olayın içine çekmeyi başarmış. Ekstra olarak reklamda oynayan aktörün giydiği gömlek kırmızı- siyah ağırlıklı kullanılmış yani Vestel’in renkleri. Sürekli mutfakta olduğumuz, yeni yeni tarifler denediğimiz bu dönemde, annelerimizi daha iyi anladığımızı da düşünmüş olacaklar ki, anneler günü için ” Bu güne kadar hep o anlattı, şimdi de sen ona sevgini anlat.” diyerek son noktayı koymuşlar. Duygusal başlayan, eğlenceli devam eden reklam websitesine yönlendirme ile olayı bitirmiş.

Adil

Merhaba ben Adil Samet, Gazi Üniversitesi'nde Halkla ilişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencisiyim. Dijital alanda reklamcılık ve pazarlama ile ilgileniyorum. Blog yazıları yazdığım kişisel web sitemde sizi ilgilendiren makaleler varsa takip ederek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Benimle iletişime geçmek isterseniz "İletişim" sayfasında bulunan mail adresime yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı